نیروهای مسلح در برقراری امنیت موفق بوده اند/ تحریم‌ها قدرتمندتر شدن ایران و روسیاهی دشمن را در پی خواهد داشت

ساخت وبلاگ
چکیده : به گزارش لرستان خبر، امیرسرتیپ امیر حاتمی ظهر دوشنبه در جمع مدیران لرستان با اشاره به اینکه امیدواری... با عنوان : نیروهای مسلح در برقراری امنیت موفق بوده اند/ تحریم‌ها قدرتمندتر شدن ایران و روسیاهی دشمن را در پی خواهد داشت بخوانید :

به گزارش لرستان خبر، امیرسرتیپ امیر حاتمی ظهر دوشنبه در جمع مدیران لرستان با اشاره به اینکه امیدواریم در این فرصت کوتاه مجموعه کارهایی را پیگیری کنیم تا هم برای مجموعه همکارانم در سپاه، ارتش و ... مفید باشد و هم برای استان، اظهار داشت: مسئولیت اصلی نیروهای مسلح تامین امنیت برای مردم و کشور است.

وی با بیان اینکه در واقع امنیت بستر بقیه کارها است، جزو الزامات مابقی کارها است، تصریح کرد: اگر این وظیفه درست انجام شود دیگر مجموعه ها می توانند سرمایه گذاری کنند، کار ها را توسعه دهند.

نیروهای مسلح در برقراری امنیت موفق بوده اند

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با تاکید بر اینکه نیروهای مسلح در اجرای این ماموریت خود موفق بوده اند، افزود: در سایه تلاش های مجموعه مدیران و مسئولین کشور و حمایت مردم امروز از امنیت خوبی برخوردار هستیم.

امیرسرتیپ حاتمی با بیان اینکه اجرای این ماموریت در بسترهایی انجام می شود که در اقصی نقاط کشور پراکنده است، تصریح کرد: نیروهای مسلح در عین برقراری امنیت به اقتصاد هم کمک می کنند و ما که پشتیبانی نیروهای مسلح را داریم هم به لحاظ تامین تسلیحات و هم به لحاظ خدمات مصرف، معیشت و بیمه ای فعالیت می کنیم.

وی یادآور شد: بسیاری از نواقصی که امروز در جلسه مطرح شد در مقوله پشتیبانی است، اینکه چگونه پشتیبانی را انجام دهیم که به مردم هم کمک بیشتری شود.  

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه خواهش می کنم این ادبیات را اصلاح کنیم، نگوییم مناطق کمتر توسعه یافته، بگوییم مناطق پرظرفیت، اظهار داشت: لرستان از مناطق پرظرفیت کشور است،  هم منابع انسانی بسیار با ارزشی دارد، انسان های غیور و عالم و باسابقه درخشان تاریخی در انقلاب و در دفاع مقدس، هم سایر منابع خدادادی بسیار بزرگی که در استان است.

امیرسرتیپ حاتمی با بیان اینکه این دو ظرفیت در کنار هم می توانند با بستر سازی که دولت و مسئولین انجام می دهند، ظرفیت بزرگی ایجاد کند، تصریح کرد: لازمه این موضوع این است که همه حرکت کنیم، هم مسئولین هم مردم، هیچکس دیگر بنا نیست به ما کمک کند.

همه می دانیم ادای دایه دلسوزتر از مادر دشمنان یک مشت ادعا است

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح افزود: طرف بیرون با تمام قوا و با پررویی و جسارت همه توان را گذاشته است که مردم ما کمتر بهره مند شوند، این فشاری که می آورند و این ادای دایه دلسوزتر از مادری که در می آورند همه می دانیم که این ها فقط یک مشت ادعا است.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با تاکید بر اینکه دشمنان خیلی دلشان می خواست امروز ما جای مردم سوریه و جای کشور عراق بودیم، این مشکلات را می توانستند برای ما هم ایجاد کنند اما به لطف الهی، همت مردم و حمایت و پشتیبانی دولت و در سایه هدایت های رهبر معظم انقلاب نتوانستند، ادامه داد: از این به بعد هم نمی توانند کاری کنند، هرچه تحریم کنند و محدودیت ایجاد کنند نمی توانند،  چون ما ظرفیت های بزرگ علمی و انسانی داریم؛ ظرفیت های بزرگ سرزمینی داریم.

امیرسرتیپ حاتمی در بخش دیگری از سخنان خود به شرکت تعاونی مصرف نیروهای مسلح که به عنوان اتکا مشهور است اشاره کرد و گفت: این شرکت در لرستان ظرفیت بسیار خوبی دارد، از جمله مجموعه کشت و صنعت آن در دورود، تاسف خوردم که ۱۰ سال مانده ایم آب این مجموعه را چطور می شود تامین کرد.

سرمایه گذاری در مجموعه دو هکتاری کشت و صنعت دورود

وی با بیان اینکه باید با تامین آب، یک مجموعه دو هکتاری از کشت و صنعت داشته باشیم که نیاز غذایی مجموعه نیروهای مسلح از طریق شرکت تعاونی تامین شود، تصریح کرد: این مجموعه حداقل ۵۰۰ نیرو می خواهد که باید از استان تامین شود؛ استاندار لرستان نیز قول تامین سالانه ۵ میلیون مترمکعب آب برای این مجموعه را داده اند و ما با این فرض سرمایه گذاری را شروع می کنیم.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح همچنین با اشاره به اینکه صنایع دفاعی خوبی را در دورود داریم که صنعتی قابل توجه با زیرساخت های بزرگ است، اظهار داشت: تصمیمات خوبی برای این مجموعه گرفته ایم و بعدازظهر تصمیمات تکمیلی را می گیریم تا شاهد شکوفایی قابل توجهی در این صنعت باشیم.

امیرسرتیپ حاتمی با بیان اینکه بازسازی، نوسازی و بهینه سازی اقلام زرهی نیروهای مسلح در این صنعت با وسعت قابل توجه انجام می شود، تصریح کرد: همچنین تولید تایر هواپیما در این مرکز انجام می شود که باتوجه به نیاز کشور توسعه می یابد؛  امیدوارم در این سفر گام های خوبی برای لرستان برداریم.

احداث یک بیمارستان جدید در لرستان

وی با تاکید بر اینکه نیروهای مسلح با احساس مسئولیت در تخلیه حریم قلعه فلک الافلاک خرم آباد خوب عمل کرده اند و اقدامات را نیز تسریع خواهند کرد، افزود: در بخش درمان از طریق بیمه خدمات درمانی را دنبال می کنیم اما از احداث بیمارستان هم حمایت می کنیم؛ احداث بیمارستان جدید در لرستان مصوب است و ان شاء الله مسئولان کمک کنند تسریع شود.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به اینکه همه نیازهای نیروهای مسلح امروز در همه حوزه های زمینی که لرستان هم مشارکت دارد، موشکی، دریایی، پهباد و ... در سطح خوب و قابل رقابت و به ویژه متناسب با نیاز بومی، تامین می شود، اظهار داشت: این تولیدات در کنار غیرت و همت نیروها حاصلش امنیتی است که مردم ما از آن بهره مند هستند.

وی افزود: برای تامین تسلحیات و تجهیزات مورد نیاز نیروهای مسلح برنامه خوب و هماهنگی را امسال داریم، برنامه منظم و دقیقی داریم که در موعد خود انجام می شود.

برنامه های دشمن بلندمدت است

امیرسرتیپ حاتمی با تاکید بر اینکه امیدواریم بتوانیم دست به دست هم دهیم و توطئه جدی دشمن که تصور می کند می تواند از طریق تحریم و فشار آسیبی به کشور وارد کند را خنثی کنیم، گفت: یقینا برنامه های دشمن بلندمدت است و تلاششان این است آسیب جدی به کشور بزنند، در کنار حرف هایی که برای تحریم و تهدید می زنند برنامه تجزیه کشورهای منطقه را نیز دنبال می کنند.

وی با بیان اینکه دشمنان برنامه حمایت از گروه های تروریستی را با قوت دنبال می کنند، تصریح کرد: ما با ادبیات دشمن آشنا هستیم، وقتی می گویند نمی شود داعش را تا ۴۰ سال از بین برد مفهومش این است که ۴۰ سال از داعش حمایت می کنیم.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با تاکید بر اینکه سال گذشته توانستیم بخش بزرگی از توطئه های دشمن در حوزه حمایت از تروریست ها و تلاش برای تجزیه کشورها را خنثی کنیم، یادآور شد: بخش توطئه های دشمن برای فشار اقتصادی را هم خنثی می کنیم و از این امتحان بزرگ الهی مردم و مسئولین و دولت تلاشگر با سربلندی عبور خواهند کرد و پایان این کار قدرتمند تر شدن ایران و روسیاهی دشمن و ریشه دار تر شدن کینه و نفرت دشمن در دل مردم خواهد بود.

انتهای پیام/

لرستان...
ما را در سایت لرستان دنبال می کنید

نویسنده : بازدید : 13 تاريخ : چهارشنبه 27 تير 1397 ساعت: 14:35