۳۰۷ هکتار از اراضی ملی الیگودرز رفع تصرف شد

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

به گزارش لرستان خبر، مرتضی سعیدی‌فر از رفع  تصرف اراضی ملی در شهرستان الیگودرز خبر داد و اظهار داشت: از ابتدای امسال تاکنون 307 هکتار از اراضی ملی این شهرستان که توسط متجاوزان به منابع طبیعی تصرف‌شده بود خلع ید و رفع تصرف شد.

وی به احیا منابع ملی خلع ید شده در این شهرستان اشاره کرد و افزود: 100 هکتار از این اراضی ضمن خلع ید و رفع تصرف از دست متصرفان، با کاشت بذرهای مرتعی احیا و اصلاح شد.

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان الیگودرز عنوان کرد: در راستای حفاظت از منابع ملی، نیروهای اداره منابع طبیعی شهرستان با جدیت تمام پای‌کار بوده و اجاره تجاوز و آسیب به اراضی ملی داده نمی‌شود و متجاوزان در چنگال قانون گرفتار خواهند شد.

وی بیان کرد: برای حفاظت و صیانت از عرصه‌های منابع طبیعی و به‌منظور جلوگیری از فرسایش و تخریب و از طرفی غنی شدن پوشش گیاهی و استفاده بهینه و اصولی توسط بهره‌برداران محلی، اقدام به انعقاد قرارداد حفاظت مشارکتی در سطح 15هزار هکتار در سامانه‌های عرفی مختلف شده است.

سعیدی‌فر از کاهش حریق در مراتع و جنگل‌های این شهرستان خبر داد و تصریح کرد: خوشبختانه با توجه به برنامه‌ریزی‌هایی که انجام‌شده و با به‌کارگیری دیده‌بان‌های محلی که ارتباط تنگاتنگی با منابع طبیعی دارند طی امسال هیچ‌گونه حریقی در این شهرستان رخ نداده است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

نویسنده : کاوه محمدزادگان بازدید : 1 تاريخ : سه شنبه 16 آبان 1396 ساعت: 21:07
برچسب‌ها : الیگودرز,
اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها