خراج40هزار راس دام غیرمجاز از مراتع منطقه حفاظت شده اشترانکوه/هفت تن زباله از دریاچه گهر جمع‌آوری شد

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

به گزارش لرستان خبر، احمد گودرزی در دورود بیان داشت: امسال گشت و کنترل شدیدتری نسبت به هرسال خواهیم داشت، کمااینکه طی هفته گذشته 6 گروه شکارچی دستگیر و تحویل مقامات قضایی و انتظامی شده‌اند.

وی افزود: بخاطر حفظ حیات وحش مجبوریم برخورد شدید و قاطعانه‌ای داشته باشیم.

مسئول منطقه حفاظت شده اشترانکوه عنوان کرد:450 راس کل بز، ۳ هزار گراز، هزاران جونده بزرگ و هزار قطعه مرغابی بالغ بر7 تا 10 هزار کبک از پرندگان شاخص و بالغ بر  100کبک دری و 6 قلاده پلنگ و 30 راس قوچ میش شناسایی شده و همین موضوع منطقه اشترانکوه را سرشار از تنوع زیستی کرده است.

وی در خصوص انتقال محموله اول زباله با بیش از هفت تن اظهار کرد: با بی‌مهری گردشگران به طبیعت دریاچه گهر 7 تن زباله توسط همیاران محیط زیست و محیط زیست اشترانکوه جمع‌آوری شده این در حالی است که پارسال 2 تا 5 تن بازگشت زباله از منطقه اشترانکوه داشته‌ایم .

مسئول منطقه حفاظت شده اشترانکوه در ادامه به افزایش 45 درصدی حیوانات در این منطقه با انحراف معیار کمی اشاره کرد و گفت: با این افزایش در اثر امنیت و پوشش خوب مراتع منطقه جذب حیات وحش بیشتری داشته‌ایم و زادولد و گشت کنترل مستمر اشترانکوه دراین پهنه بزرگ به این حد مطلوبیت رسیده است.

وی گفت: از گردشگران درخواست می‌شود زباله خود را در طبیعت جا نگذارند و باقی‌مانده آنها را از چهره زیبای طبیعت پاک کنند.

گودرزی ادامه داد: خروج بالغ بر۴۰ هزار راس دام غیر مجاز از مراتع منطقه، شروع بستر سازی تورگردانی گردشگری و اکو توریسم در غالب شرکت‌ها از برنامه‌های امسال اداره کل محیط زیست استان در جهت حفاظت هر چه بیشتر از این منطقه حفاظت شده بوده است.

انتهای پیام/

منبع: فارس

نویسنده : کاوه محمدزادگان بازدید : 1 تاريخ : چهارشنبه 19 مهر 1396 ساعت: 23:08
اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها