«غدیر» روز یأس کفار و دشمنان/ اساس اسلام بر محور ولایت است :: لرستان مرکز مردم غیور

«غدیر» روز یأس کفار و دشمنان/ اساس اسلام بر محور ولایت است

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

آخرین مطالب

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  پر مخاطب ها

  آرشیو مطالب

  برچسب ها

  به گزارش لرستان خبر، آیت الله سید احمد میرعمادی به تبیین عید غدیر و پیام محوری غدیر پرداخت و اظهار داشت: مهمترین پیام روز عید غدیر ، ولایت است.

  وی افزود: عید غدیر یکی از بزرگترین اعیاد اسلامی است و پیامبر اکرم(ص) فرموده اند غدیر ، بزرگترین و برترین عید من است و امام صادق(ع) نیز فرموده اند که روز غدیر ، عید بزرگ خدا است.

  نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد ادامه داد: عید غدیر، عید خلافت و ولایت است و اهمیت این روز برای مسلمین نیز در مسئله ولایت الله، رسول خدا و ولایت معصوم و انسان کامل بر مردم و در مجموع روز سرنوشت سازی است زیرا در این روز پیامبر (ص) حضرت علی(ع) را به عنوان یک انسان کامل به خلافت و لایت منصوب کردند.

  آیت الله میرعمادی با بیان اینکه پیام غدیر ، ولایت است، گفت: پیامبر(ص) در این روز فرمودند که ولایت علی، ولایت من است و ولایت من هم ولایت خدا است و اساس اسلام ، بر ولایت استوار است.

  وی افزود: ولایت دژ مستحکم اسلام و توحید است و اهمیت ولایت به حدی است که دشمنان اسلام و پیامبر تمام اهداف خود را بر این قرار دادند که بعد از پیامبر ، اسلام را از بین ببرند ولی پیامبر امیرالمومنین(ع) را به ولایت منصوب کردند و کفار مایوس شدند که به اسلام ضربه ای بزنند.

  نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد ادامه داد: روز غدیر ، روز یاس و ناامیدی دشمن و روز اکمال دین و آرامش مسلمانان است.

  آیت الله میرعمادی خاطر نشان کرد: به واسطه ولایت و غدیر، آینده مسلمانان و اسلام، تضمین شد و همین خطبه غدیر هم بهترین دلیل بر اثبات امامت و ولایت است.

  وی با بیان اینکه پیامبر(ص) در خطبه غدیر به ده ها آیه قرآنی از جمله آیات تبلیغ، ولایت، امام مبین و ...استناد کرده است، گفت: پیامبر در این خطبه ۵۰ جمله راجع به ولایت بیان کرده و ۳۰ فضیلت از امیرالمومنین (ع) را عنوان کرده و در هیچ خطبه ای به اندازه خطبه غدیر به فضایل علی(ع) اشاره نشده است.

  نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد اضافه کرد: این خطبه، تعیین کننده خط مشی اسلام ناب تا روز قیامت است و خط مشی اسلام هم بر محور ولایت است.

  آیت الله میرعمادی ادامه داد: ولایت تا روز قیامت استمرار دارد و غدیر حافظ و نگهبان اسلام و ولایت است و لازم است که این خطبه مورد مطالعه دقیق قرار بگیرد.

  انتهای پیام/

  منبع: مهر

  نویسنده : کاوه محمدزادگان بازدید : 10 تاريخ : دوشنبه 20 شهريور 1396 ساعت: 20:43
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها ads-123